Balustrady szklane – czy warto?

Ładnie wyglądają w domu, mieszkaniu. Umieszczone przy schodach, na balkonach, tarasach, balustrady szklane dodają uroku. Przeźroczystość i liczne barwy zapewniają elegancki wygląd pomieszczeń. Przeczytaj o ich zaletach, wadach.

Gdzie mogą być montowane balustrady szklane?

Przeznaczone dla osób mających schody w domu jednorodzinnym i mieszkaniach w bloku. Skorzystać mogą właściciele tarasów i balkonów różnej wielkości. Będą ładnie wyglądały wewnątrz i na zewnątrz. Zapewnią prywatność, bezpieczeństwo dzieci, zwierząt.

Balustrady szklane – wygląd, czyszczenie

Ich kolor zależy od preferencji użytkowników. Warstwy folii znajdujące się pomiędzy szklanymi mogą mieć dowolne barwy. Łatwe do mycia balustrady szklane będą ładnie wyglądały. Myje się za pomocą płynu do szklanych powierzchni.

Z czego są wykonane balustrady szklane?

Przeważnie z laminowanego szkła hartowanego. VSG, ESG jest bezpieczne na taras. VSG to materiały łączone z dwóch szyb zalaminowane specjalną folią PVB o dużej trwałości. ESG to szyba hartowana

Balustrady szklane – czy są bezpieczne?

Montowane przy schodach, na balkonach, tarasach. Miejsca te bez nich nie byłyby bezpieczne. Mając balustrady szklane w domu dziecko ani zwierzęta nie przejdą. Najlepiej jak projekt balustrady wykonają profesjonaliści. Oni mają doświadczenie i wiedzę o tym jak montować.

Jak widać, warto mieć balustrady szklane w domu. Wewnętrzne i zewnętrzne mają wiele zalet. Ładny wygląd, bezpieczeństwo, łatwe czyszczenie z zabrudzeń.