Sklep bowArte Home Wrocław - meble do salonu

Jak urządzić mały salon?

Niejednokrotnie salon jako wizytówka domu musi wyróżniać się niepowtarzalnym stylem, ale również spełniać kilka funkcji jednocześnie. W małym metrażu warto podzielić pomieszczenie na funkcjonalne strefy, zwłaszcza jeżeli pokój dzienny jest również domowym biurem lub sypialnią. Oto inspirujące pomysły na urządzenie małego salonu.

Podział na strefy.

Jeżeli na małej przestrzeni musimy jednocześnie wygospodarować miejsce do relaksu i przyjmowania gości, stworzyć małą sypialnię, oraz domowe biuro warto wydzielić w pomieszczeniu poszczególne strefy. W miejscu wypoczynku najlepiej wstawić funkcjonalne meble tapicerowane, stawiając obok nieduży stolik, na którym umieścimy lampkę, posłużą one jako miejsce zarówno do oglądania seansów filmowych, jak i odprężającej lekturze. Strefę domowego biura najlepiej oddzielić ozdobnym parawanem, a w kąciku dla dzieci ułożyć puszyste dywany.

meble Wrocław

Meble z oferty bowArte Wrocław fot.1

Sypialnia w salonie.

Nierzadko nasz mały salon staje się nie tylko miejscem dziennego wypoczynku, ale również sypialnią. W takim przypadku musimy odpowiednio dostosować meble tapicerowane, które muszą być odpowiednich rozmiarów, oraz posiadać wygodne miejsce do spania. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się wersalka. Kojarząca się z reliktem przeszłości coraz częściej swoim stylem wpasowuje się w modne aranżacje.

Dzięki rozkładanej funkcji będą mogły wygodnie spać na niej dwie osoby, a duży pojemnik na pościel zapewni porządek i estetykę. W pozycji złożonej wersalka zapewni komfortowe warunki do przyjmowania gości i oglądania kina domowego. Mając na uwadze ograniczone miejsce możemy rozważyć zakup sofy rozkładanej, która jest nieco mniejszą opcją, ale również wielofunkcyjną.

Domowe biuro

Tak naprawdę jeżeli do pracy wystarczy nam niewielki laptop nie potrzebujemy zbyt wiele miejsca na urządzenie domowego biura w małym salonie. Jeżeli mamy dostęp do okna, ciekawym pomysłem jest poszerzenie parapetu, lub zamontowanie do niego wysuwanego blatu, na którym możemy umiejscowić komputer.

meble Wrocław

Meble z oferty bowArte Wrocław fot.2

Dostawienie ozdobnego krzesła i niewielkiej lampki zapewni odpowiednie warunki do pracy. Pamiętajmy jednak, że dla niektórych widoki z okna mogą być rozpraszające, jednak jest to dobre miejsce do odprężenia oczu od sztucznego światła. Kolejną propozycją jest komoda z wysuwanym blatem, w której jesteśmy w stanie pomieścić potrzebne dokumenty, a po skończonej pracy schować blat roboczy.

Podłoga w małym salonie.

Chcąc optycznie powiększyć przestrzeń zastanówmy się nad odpowiednim wyborem podłogi. Ułożenie paneli podłogowych na gładko bez v-fugi sprawi, że nasze oko będzie się prześlizgiwać po jednolitej tafli i uzna pokój za znacznie większy niż jest w rzeczywistości. Jeżeli nasz mały salon jest połączony z kuchnią zastosujmy montaż paneli podłogowych bez listew dylatacyjnych.

meble Wrocław

Meble z oferty bowArte Wrocław fot.3

Uzyskamy w ten sposób swobodne przejście dając wrażenie głębi. Dobierajmy jasne, lecz nie białe odcienie. Estetyczna biel szybko uwydatnia wszelkie zarysowania, a zbyt ciemne kolory uwidaczniają kurz. Pamiętajmy aby zadbać o czystość w małym salonie, nawet najmniejszy nieład powoduje poczucie zagracenia i pomniejsza wizualnie przestrzeń.

Salon Mebli bowArte Home

Kategoria
Strona WWW
Telefon
NIP
5531630558
Regon
383084129
Siedziba

ul. Powstańców Śląskich 7A
53-332 Wrocław

  • Sklep bowArte Home Wrocław – meble do salonu
  • Sklep bowArte Home Wrocław – meble do salonu
  • Sklep bowArte Home Wrocław – meble do salonu