O czym warto pamiętać podczas projektowania łazienki?

Łazienka jest często pomijana podczas dekorowania wnętrz. Większość osób nie chce bowiem zajmować i tak już niewielkiej przestrzeni różnego rodzaju ozdobami czy dodatkami. Niemniej dobrze zaaranżowane pomieszczenie zawsze wyróżnia się charakterem i sprawia, że możemy poczuć się w nim komfortowo. Warto zatem poznać skuteczne sposoby, dzięki którym aranżacja łazienki nie będzie dużym wyzwaniem.

Wystrój wzbogacony przedmiotami codziennego użytku

Mała przestrzeń, jaką przeważnie dysponuje łazienka, raczej zniechęca do ustawiania dużej liczby dekoracji. Dlatego dla wielu osób ciekawym rozwiązaniem podczas projektowania tego pomieszczenia będzie zastosowanie odpowiednio dobranych przedmiotów codziennego użytku. Elementy takie jak ładne pojemniki na mydło w płynie czy ozdobna rama do lustra mogą bowiem znacznie wzbogacić to małe wnętrze.

W ten sposób bez zajmowania powierzchni niepotrzebnymi akcesoriami nadamy łazience odrobinę uroku. Poza drobnymi przedmiotami dobrym rozwiązaniem będą także efektywnie prezentujące się sprzęty. Tutaj szczególnie godna polecenia jest kabina prysznicowa typu walk-in lub wanna wyposażona w wykonany ze szkła transparentnego parawan chroniący podłogę przed zachlapaniem.

Roślinność i ozdobny dywan

Aranżacja łazienki wymaga od nas zastąpienia niektórych przedmiotów innymi, lepiej wyglądającymi elementami. Z tego powodu podczas dekorowania wnętrza warto zamienić zwykłą matę, na którą stąpamy po wyjściu spod prysznica lub wanny, na ozdobny dywan. Zadbajmy o to, aby kupowany przez nas produkt nie tylko ładnie się prezentował, ale co równie istotne był miękki. Dzięki temu zapewnimy sobie pełen komfort w czasie wieczornej kąpieli.

Żeby nieco odświeżyć swoją łazienkę, idealnym sposobem jest umieszczenie w niej żywych roślin. W tym przypadku możemy zdecydować się na kwiaty w wazonie lub doniczkach. Powinniśmy jednak stawiać na gatunki, które preferują wilgotne środowisko, ponieważ w łazience przeważnie znajduje się sporo pary wodnej. Oczywiście musimy pamiętać, aby liczba ustawionych ozdób nie była zbyt duża. Pozwoli to zachować harmonię we wnętrzu i uniknąć uczucia przytłoczenia.

Łazienka to pomieszczenie, które należy projektować z pewnym wyczuciem. Jeśli więc pragniemy skonsultować nasze pomysły z profesjonalistą, najlepszym wyborem będzie doświadczony architekt wnętrz. Jego wiedza pomoże dopasować konkretne rozwiązania do możliwości przestrzeni, którą posiadamy, co zagwarantuje nam oczekiwany efekt.